Ker je mesec september mesec športa in gibanja, smo se odločili, da bomo učencem dali možnost, da v šolo pridejo na malo drugačen način – PEŠ. Tako so se učenci od 2. do 5. razreda (bilo jih je 50) v sredo, 29. 9. 2021, že v jutranjih urah zbrali na štirih organiziranih lokacijah, kjer smo jih čakali učitelji – spremljevalci. Pred odhodom smo skupaj ponovili pravila varne hoje ter izpostavili mesta ob poti, kjer moramo biti še posebej previdni. Nato smo se v organiziranih skupinah (v mehurčkih) podali na pot do šole. Otroci – potniki so bili veseli, zadovoljni in so uživali v sprehodu s svojimi sošolci in z njimi vso pot veselo kramljali. Ob prihodu v šolo smo bili enotnega mnenja, da se lahko tudi v teh koronskih časih imamo lepo in hkrati naredimo nekaj dobrega tudi za svoje zdravje.

Tako učitelji kot učenci smo si zaželeli, da bi PEŠBUS še vozil, zato bomo to »vožnjo« vsekakor še ponovili.

Vodja tima Zdrave šole Tatjana Čevnik

Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1