Turistična zveza Slovenije je v tem šolskem letu razpisala 35. državni festival Turizmu pomaga lastna glava z naslovom “Moj kraj moj chef”. S to temo so želeli udeležence festivala spodbuditi, da bi se osredotočili na tipično jed, pijačo ali zeliščarsko tradicijo določenega kraja. Hkrati pa so osnovnošolsko mladino na ta način vključili v vseslovenski projekt Slovenija – Evropska gastronomska regija 2021.

Tudi naša šola se je odločila za sodelovanje na tem festivalu, saj so naši kraji poznani po dobri hrani, med katere spada tudi zavitek, ki ga pri nas imenujemo ‘štrudl’. Prav v povezavi s to slastno jedjo smo našo nalogo naslovili ‘ŠTRUDLANJE’, v okviru katere smo se lotili iskanja skrivnih receptov za pripravo ‘najštrudla’.

V torek, 20. aprila 2021, bomo vsebino svoje naloge predstavili na spletni tržnici, saj trenutne razmere ne dopuščajo predstavitve v živo, kot je bilo sprva načrtovano. Predstavitev bo kasneje dostopna na spletni strani Turistične zveze Slovenije.

Več o našem raziskovanju si lahko preberete na spodnji povezavi:

TPLG – ‘Moj kraj moj chef’

Avtorice naloge

 

Skupno 80 obiskov, današnjih obiskov 1