Učenci prve triade smo v petek, 5. 2. 2021,  obeležili Prešernov dan – SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK s kulturnim dnevom. Najbolj veseli smo bili, da lahko ta dan po dolgem času praznujemo skupaj s sošolci in učiteljicami v šoli.

V 1.a in 1.b razredu smo skozi pravljico O dečku, ki je pisal pesmi spoznali življenje Franceta Prešerna. Skozi pravljico o Cepecepetavčku pa smo se igrali igre vlog in spoznavali različne kulturne poklice. Bili smo gledalci/gledalke v gledališču, ilustratorji/ilustratorke pravljice, kiparji/kiparke Cepecepetavčka ter pevci/pevke.

V 2.a, 2.b, 3.a in 3.b pa smo si najprej ogledali zanimiv film o Prešernu, iz katerega smo izvedeli veliko novega. Ob zanimivih ilustracijah smo prisluhnili tudi baladi Povodni mož. Vse kar smo ta dan novega izvedeli, smo nato ponovili ob kvizu. Na vprašanja smo odlično odgovorili. Dan smo zaključili še z likovno delavnico. Z ogljem smo ustvarili čudovite portrete Franceta Prešerna, ki že krasijo naše učilnice.

 

Učenci, učenke in razredničarke razrednega pouka

 

 

Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1