V petek, 5. 2. 2021, smo imeli kulturni dan, ki smo ga navezali na slovenski kulturni praznik – Prešernov dan. Učenci 1. triade so imeli kulturni dan v šoli. Za učence 2. in 3. triade pa je, tako kot številne aktivnosti v zadnjem času, potekal na daljavo.

Učenci od 6. do 9. razreda so se zjutraj s svojimi razredniki/razredničarkami in drugimi učitelji srečali v svojih e-učilnicah, da so se dogovorili o poteku kulturnega dne. Skupaj so si preko spletne povezave ogledali film z naslovom »Prešeren – Poet brez meja«, v katerem jih je Petra Kržan, turistična vodnica, popeljala po Prešernovi rojstni hiši in po poti pesnikovega življenja ter pri tem navedla veliko zanimivih dejstev o našem največjem pesniku. Ogledu filma je sledil kratek pogovor o videnem in slišanem ter o Prešernu in prazniku nasploh.

Sledile so ustvarjalne delavnice, in sicer literarna, likovna in kuharska. Vsak od učencev si je izbral dve izmed ponujenih delavnic in se lotil dela v skladu z danimi navodili.

V literarni delavnici so učenci po Prešernovem zgledu ustvarjali nove pesmi, v likovni so se lotili ilustracij njegovih mojstrovin, kot sta Povodni mož in O Vrba!, v okviru kuharske pa so nastajale nove ‘Prešernove’ dobrote.

Učenci so tekom dopoldneva pokazali veliko mero ustvarjalnosti, kar kažejo tudi njihovi izdelki.

Literarna delavnica:

O Šentjanž!

O Šentjanž! moj prelepi domači kraj,
ves z zelenjem si obdan.

Tu dobri so ljudje doma,
to na vsakem koraku se pozna.

Imamo hribe in doline,
tu se sliši glas mladine.

Pozimi na smučišče oddrvimo
in po hribu se spustimo.

Veselja poln je ta kraj,
zato bo vedno moj sijaj.

Mateja Ažnik

 

Slovo od korone 

Adijo, korona!

Korona, ta vsakdanja beseda

nam že čez glavo preseda.

Ko že mislimo, da smo se je znebili,

smo samo novi val dobili.

A vendar to ne traja večno,

kmalu bomo vsi živeli srečno.

Zdaj pač imamo to oslarijo,

a morda bomo koroni kmalu rekli ADIJO!!!!

Ajda Golob

 

Odvetnik 

Dež mu steče čez ovratnik,

veter mrši mu lase,

oblečen v črni plašč

je v senci zanalašč.

Pogled mu je jasen,

glas zaigran,

v upanje svoje

zatopljen je vsak dan.

Komor koli se obrne,

mu odločnost da,

da strah skrije

in se v svet poda.

Črno nebo se napravi,

a njemu srce se ustavi.

Kaja Razgoršek

 

LIKOVNA DELAVNICA

 

Kuharska delavnica

Skupno 199 obiskov, današnjih obiskov 1