V petek, 9. 10. 2020, smo se z učenci 8. razreda odpravili h gasilcem Prostovoljnega gasilskega društva Radlje ob Dravi. Najprej nam je poveljnik društva, Primož Ternik, predstavil njihovo društvo in delovanje društva. Kasneje sta se nam pridružila tudi policista Policijske postaje Radlje ob Dravi in nam pokazala njihovo opremo ter nas seznanila z nekaterimi postopki pri njihovem delu.

Nato je sledila predstavitev dela reševalcev nujne medicinske pomoči. Učenci so se kasneje tudi sami preizkusili v nudenju prve pomoči, prav tako so sami poskusili pogasiti manjši požar.

Pridobili smo veliko poučnih in uporabnih informacij, spoznali osnove prve pomoči ter se nenazadnje učili za življenje, saj se moramo zavedati, da lahko s poznavanjem osnov prve pomoči še pred prihodom nujne medicinske pomoči nekomu rešimo življenje.

Zapisala Živa Pečoler

Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 1