Včeraj smo obeležili 50. obletnico svetovnega dneva Zemlje. Planet Zemlja nam predstavlja edini življenjski prostor, ki ga nepremišljeno in sebično (tudi nehote) uničujemo. Suše, poplave, virusi itd. so le odraz našega odnosa do našega edinega življenjskega okolja.

Predstavljajmo si, da bi živeli zaprti v »kletko«, katero bi vsak dan sproti onesnaževali z odpadki, izpušnimi plini, pesticidi, hrupom, krčenjem zelenih površin,… Razmislite, kam bi se lahko umaknili, ko bi ves ta prostor z vsem tem nepremišljenim početjem zapolnili.

Greta Thunberg je 17 letna švedska okoljska aktivistka na področju podnebnih sprememb, ki je postala glas otrok. Z njihovo podporo se bori za lepši svet, saj bomo mi in naši otroci v tem svetu tudi živeli. Mladi dobro vedo, za kaj se borijo – lanski prispevek:

https://www.youtube.com/watch?v=d3B-TgHzBRw

(Infodrom: Dan zemlje, spletni vir objavljen dne 23. 04. 2020)

Ozrite se okoli sebe, spoznajte svet v vsej njegovi pestrosti in lepoti ter postorite kaj lepega zanj oz. za nas vse.

Besedilo pripravil: učitelj Blaž

Šentjanž pri Dravogradu, 23. 04. 2020

Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1