V soboto, 1. 2. 2020, smo se tudi letos planinci OŠ Šentjanž in OŠ Dravograd s podružnicami udeležili zimskega pohoda, ki ga je organiziralo Združenje borcev za vrednote NOB Dravograd in PD Dravograd.

Ob 9. uri smo se zbrali pred Domom borcev v Šentjanžu in ob partizanski pesmi pohod začeli proti Kronski gori. Pot je bila zelo prijetna, saj je bilo za ta čas zelo toplo. Na odcepu za Dolanca smo imeli počitek, pripravili pa so nam tudi topel čaj. Nato smo pot nadaljevali do Medveda.

Ob 11. uri je bila spominska svečanost ob 75. obletnici pobojev mladih partizanov. Zaradi lepega vremena se je svečanosti udeležilo veliko število ljudi. Po prireditvi je sledilo druženje s tradicionalno malico in toplim napitkom. Hvala organizatorjem in kmetiji Medved za odlično postrežbo.

Čez nekaj časa smo se pohodniki zbrali in se odpravili po drugi strani nazaj v Šentjanž. Pohoda se je udeležilo 130 pohodnikov.

 

Mentorica: Zdenka Krajnik

Skupno 47 obiskov, današnjih obiskov 1