V sredo 16.10.2019 smo v okviru Svetovnega dneva hrane imeli v šoli naravoslovni dan, katerega slogan je bil POŠTENA HRANA. Na šoli so se dogajale različne dejavnosti, namenjene učencem od 1. do 9. razreda. Dan smo začeli z zdravo malico, ki je potekala v učilnicah posameznih razredov, le devetošolci smo našim najmlajšim pri malici nudili pomoč in jim delali družbo v jedilnici. Kruh, mleko in jabolko so učenci dobili v šoli, ostala zdrava živila pa smo prinesli sami. Po končani malici se je vsak razred zbral v svoji učilnici, kjer smo imeli delavnico na temo sladkor. Po končanem uri so se učenci od 6. do 9. razreda peš odpravili na kmetijo Klančnik. Tam so jih velikodušno sprejeli in jim veliko povedali o ekološkem načinu kmetovanja. Predstavili so vse panoge, s katerimi se ukvarjajo in učence navdušili s svojim delom. Na koncu pa so učenci imeli tudi degustacijo, ki je bila sestavljena iz domačega rženega kruha, domače suhe salame in sladkega jabolčnega mošta. Po degustaciji se je naravoslovni dan bližal h koncu, čakala jih le še pot nazaj v šolo. Upamo, da se zavedate, da zdrava prehrana ni pomembna le na Svetovni dan hrane, temveč je zdrava prehrana temelj našega vsakdana, saj so naša dejanja vendarle naša prihodnost.

Tekst pripravila: učenka Klavdija iz 9. razreda

 

Skupno 16 obiskov, današnjih obiskov 1