V okviru naravoslovnega dne smo se sedmošolci tokrat podali v gozd. Našemu delu se je pridružil gozdar in nam predstavil naloge, ki jih opravlja v gozdu.

Ogledali smo si različne drevesne in grmovne vrste ter spoznali njihove zanimivosti. Gozdar nam je povedal, da lahko človek s poseganjem v naravo povzroči veliko škode.
Prvi postanek smo imeli na  kmetiji Dobrovnik, kjer smo reševali učne liste. Pri delu nam je pomagal tudi gozdar. Pot nas je nato vodila naprej po naši začrtani poti. Po ogledu zanimivih drevesnih vrst smo nato zaključili prvi del našega dela in se vrnili proti šoli.

Drugi del naravoslovnega dne sta prevzela učiteljica Živa in učitelj Blaž. Spoznali smo aktivnosti gozdne pedagogike. Z ogledalci smo opazovali svet, ki se odpira nad nami, ter doživljali tisto, kar je običajno očem skrito. Nato si je vsak izmed učencev izbral drevo, ga objel in ga pobližje spoznal ter tako začutil njegovo energijo.

Ta naravoslovni dan se mi je zdel zelo zanimiv in želim si, da bi ga lahko doživela še kdaj.

Zapisali učenka Eva in učiteljica Živa

 

Skupno 13 obiskov, današnjih obiskov 1