V petek, 13. 9. 2019, smo se kot že nekaj let zapored učenci od 1. do 4. razreda udeležili Pikinega festivala v Velenju. Kar precej naših učenk se je tja odpravilo s kitami, pegicami in v pisanih nogavičkah. Tema letošnjega festivala je bila Pika se po mestu potika. Letošnji festival je bil kar precej drugačen, saj se je vse dogajanje z jezera preselilo v Rdečo dvorano, ki so jo poimenovali kar Vila Čira čara. Najprej smo si v središču mesta ogledali plesno predstavo o Piki Nogavički, njenem Ficku, konju, ter prijateljih Tomažu in Anici. Predstava je bila zabavna, Pika pa razigrana in polna navihanih domislic. Naš dan se je nadaljeval v Rdeči dvorani, kjer nas je čakalo veliko število zanimivih delavnic. Tu smo preizkusili svoje ročne spretnosti, kreativnost in ustvarjalnost. Vsak izmed nas je izdelal vsaj tri izdelke, ki jih je lahko odnesel domov. Ob ustvarjanju je čas kar prehitro minil. Sledila je še zabava na prostem, na velikem igrišču, kjer so bila raznovrstna Pikina igrala. Preživeli smo zanimiv, zabaven in hkrati tudi ustvarjalen dan. Poslovili smo se od Pike in že nestrpno pričakujemo ponovno srečanje z njo drugo leto, da se bomo zopet podali na nadvse razigrana, zanimiva in igriva nepozabna doživetja.

Pikin pozdrav.

Učiteljici Tatjana in Mateja

 

Skupno 13 obiskov, današnjih obiskov 1