Od 16. do 22. septembra poteka Evropski teden mobilnosti pod sloganom: GREMO PEŠ.

K spremembi mobilnostnih navad ter za človeku in okolju prijaznejše načine mobilnosti smo se na šoli pridružili s športnim dnem, na katerega smo povabili tudi starše in stare starše.

Pohodniki so se odpravili proti Grubarjevemu vrhu, kolesarji pa smo odkolesarili do motorično-gibalnega parka v Turiški vasi. Na kolesarski poti nas je vodil g. Sedeljšak, predstavnik Občine Dravograd, Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, za varno pot pa je skrbel g. Vrabič, policist, ki nas je opozoril, kako je za varnost kolesarjev v cestnem prometu pomembno obnašanje v prometu ter upoštevanje prometnih predpisov.

Na ta način smo tako pohodniki kot tudi kolesarji združili prijetno s koristnim  ̶  torkov dopoldan smo preživeli na svežem zraku v naravi, hkrati pa smo pokazali, da se zavedamo pomembnosti zmanjšanja prometa v vsakdanjem življenju, če želimo ohraniti čisto in zdravo okolje.

Urška Prevalnik

Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1