V ponedeljek, 13.5.2019, smo imeli z učenci 8. razreda zadnji naravoslovni dan. Ogledali smo si mesto Slovenj Gradec. Najprej smo obiskali oddelek za transfuzijo splošne bolnišnice v Slovenj Gradcu, kjer so nam razložili zakaj je pomembno krvodajalstvo, potek darovanja krvi in nam razkazali vse glavne prostore. Nato so nas zaradi deževnega vremena prijazno sprejeli na gimnaziji v Slovenj Gradcu, kjer nas je učiteljica Marja Založnik z dijakinjama poučila o nastanku in zgodovini mesta ter nam razkazali znamenitosti mesta. Naš izlet smo zaključili na Fakulteti za polimere, kjer so nam predstavili šolo in področja ter nam omogočili, da smo se preizkusili kot laboranti (sinteza najlona, ogled 3d tiskalnika, predelava polimerov,…).

 

Pripravil: učitelj Blaž

 

Pripravil: učitelj Blaž

Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1