S prvošolci smo se odpravili na kočo Pesnik, kjer smo dva dni preživeli v naravi. V okolici koče smo na bližnjih travnikih raziskovali travniške rastline in živali. Pouk smo imeli v senci dreves. V četrtek popoldne smo se s polnimi nahrbtniki odpravili na daljši pohod do Ribniške koče. Med potjo smo iskali skrite zaklade narave, šteli mravljišča, opazovali drevesa, reševali uganke, izvajali naloge in našli celo kup snega pokritega z listjem. Sneg smo izkoristili za poletno kepanje. Na vrhu smo si privoščili zasluženo malico iz nahrbtnika. Zadovoljni in utrujeni smo se proti poznemu popoldnevu vrnili do koče, kjer je že dišalo po dobri pici. Zvečer smo pred kočo imeli še zabavo s plesom in petjem. Sledilo je umivanje in modna revija v pižamah. Pravljica pa jih je hitro popeljala v sanjski svet. Naslednji dan smo se po dopoldanskih dejavnostih in kosilu odpeljali proti domu. V objem staršev so se vrnili utrujeni, zadovoljni in ponosni na to, da so sami preživeli noč brez staršev.

Andreja in Renata

Skupno 23 obiskov, današnjih obiskov 1