V torek, 11. 6. smo se učenci 3. in 4. razreda odpravili na ekskurzijo v Mozirski gaj.Po prihodu smo najprej pomalicali.

Pričakal nas je naravoslovec Blaž in nam najprej povedal nekaj o nastanku in vsebinah tega čudovitega parka. Nato smo opravili kratek ogled. V senci mogočnih dreves smo se preobuli v škornje ali plavalne čevlje, nato pa smo dobili navodila in ustrezne pripomočke: vedro, mrežice za lovljenje ter povečevalna stekla. Na hitro smo preleteli delovni list z navodili in se odpravili na obrežje reke Savinje.  Razdelili smo se v skupine in pričeli z lovom –  iskanjem majhnih vodnih živali. Čeprav je imela reka le 9 stopinj, nas ni zeblo, poleg tega je bilo delo zelo zanimivo in razburljivo. Prav na začetku smo namreč pod kamnom ujeli pravcato kačo- Blaž je povedal, da je nestrupena vodna kobranka, ki se nas boji veliko bolj, kot mi nje. Ulovili in ogledali smo si najrazličnejše vodne živalice, pravzaprav smo bili presenečeni, koliko jih živi v reki, skritih pod kamni ali v mulju. Seveda smo vse živali po ogledu vrnili v reko. Manjkalo seveda ni špricanja in skakanja po plitvinah, ampak zunaj je bilo prijetnih 27 stopinj, zato smo s e hitro posušili. Odšli smo še na zaslužen sladoled, nakupili nekaj spominkov, se malce spočili in se polni lepih vtisov vrnili v Šentjanž.  Žana pravi:” To je bil moj najlepši izlet do sedaj!”

– No, bo že držalo, saj tudi fotografije povedo svoje, a ne?

 

Za tretje-in četrtošolce zapisala Marinka Mori

Skupno 19 obiskov, današnjih obiskov 1