DAN ŠOLE

 

“Če hočete, da bodo vaši otroci inteligentni, jim berite pravljice.

Če želite, da bodo še inteligentnejši, jim berite še več pravljic.”

(Albert Einstein)

 

Le kdo ne pozna Grimmove Rdeče kapice, pa Pepelke in Sneguljčice? Še veste, kaj se je zgodilo s Trnuljčico?

Malo smo sicer res že pozabili na te pravljične junake, ob katerih smo odrasli, a so nas nastopajoči na našem dnevu šole z naslovom SPREHOD SKOZI PRAVLJICE ponovno spomnili na njih. S petjem, plesom in dramatizacijami so namreč obiskovalcem omenjene pravljice in glavne like predstavili v novi preobleki. Tako so jih popeljali v otroška leta, v pravljični svet, v katerem je možno vse in še več.

Tudi tokrat je bila prireditev izredno dobro obiskana. Vsi, ki so se nam pridružili, so bili nad predstavljenim vidno navdušeni, domov so odhajali obogateni z novo izkušnjo, da človek za pravljice res ni nikoli prestar.

Zahvala za dobro izpeljano prireditev gre v prvi vrsti vsem nastopajočim ter zborovodkinjama ge. Silveli Grosek in ge. Renati Sešel, ki sta poskrbeli za ubrano petje članov v zborih, hkrati pa tudi razrednikom in ostalim učiteljem ter delavcem šole, ki so pomagali pri sami izvedbi.

Poslovili smo se z obljubo, da se kmalu spet srečamo.

Lilijana LADRA

 

Skupno 130 obiskov, današnjih obiskov 1