V četrtek, 16. 5. 2019, so učenci 3. in  4. razreda sodelovali v mednarodnem projektu ŽOGARIJA. Pred izbor je potekal tudi v Dravogradu. Učenci 3. razreda so tekmovali v nogometu, četrtošolci in učenec iz 5. razreda pa v spretnostnih igrah, kvizu znanja ter vragolijah Žogarije. Letos je prvič bila na programu tudi spretnostna vožnja s kolesi za starejše učence. Za našo šolo so tekmovali učenci 6. razreda in pokazali, da so na kolesih res spretni. Trije učenci iz 6. razreda so tekmovali tudi v kvizu znanja in prejeli pokal. Učenci naše šole so prejeli pokal tudi za najbolj FAIR PLAY igro. V nadaljnje tekmovanje pa so se uvrstili učenci iz Dravograda.

Učenci iz 4. razreda so na Žogariji imeli kotiček ZDRAVE – LOKALNE HRANE. Pripravila jo je naša kuharica Ivica  iz EKOLOŠKE KMETIJE MODREJ. Spekla je odličen pirin kruh, za namaz pa skuti dodala različne sestavine. Ajda, Eva in Jure so pripravljali slastne kruhke. Goste so privabljali tudi s svojim izgledom in dodali pomemben pečat letošnji Žogariji.

Koordinatorka Žogarije Milena Jamer

Skupno 15 obiskov, današnjih obiskov 1