Učenci 3. in 4. razreda smo se 18. marca odpravili v CŠOD Lipa v Črmošnjicah, kjer smo preživeli 5 dni. V sneženem jutru smo se podali na triurno vožnjo, se namestili v sobe in že so se začele dejavnosti v učilnicah, pa tudi na prostem. V tem tednu smo spoznavali naravoslovne in tehnične vsebine, astronomijo, zgodovino in izročilo Bele Krajine, gozd, potok, živali…  Preizkusili smo se v lokostrelstvu, orientaciji, nočnem pohodu s svetilkami, na katerem smo prisluhnili oglašanju sove. Izdelovali smo izdelke iz gline in lesa. Seveda pa ni manjkalo zabavnih iger na prostem ter družabnih iger, zadnji večer se je vsaka soba predstavila z zabavno točko, nato pa je sledil še ples.

Učenci so bili vseskozi aktivni, zanimivo je bilo tudi vreme, saj smo teden pričeli z snežno odejo, domov pa se vračali v toplem, sončnem vremenu. Teden je vse prehitro minil in na dan slovesa so učitelji podelili še priznanja za lokostrelsvo, urejenost sob, orientacijo, prav vsak učenec pa je dobil pohvalo za udeležbo.

Več pa naj povedo fotografije….

Za 3.in 4. r zapisala Marinka Mori

Skupno 38 obiskov, današnjih obiskov 1