V soboto, 26. 1. 2019, smo se planinci OŠ Šentjanž in OŠ Dravograd udeležili zimskega pohoda, ki ga je organiziralo Združenje borcev za vrednote NOB Dravograd in PD Dravograd. Pohod je bil res zimski, saj je jutro bilo zelo mrzlo. Skupaj z drugimi pohodniki smo se zbrali pred Domom borcev v Šentjanžu in pohod začeli proti Kronski gori. Že na začetku poti smo se hitro zagreli, tako da je bila hoja prijetna. Ko smo zavili na odcepu za Dolanca, nas je naša kuharica Darinka Gnamuš že čakala pred hišo s toplim napitkom in pecivom. Z veseljem smo se okrepčali in pot nadaljevali do Medveda. Ob 11. uri je bila spominska svečanost ob 74. obletnici pobojev mladih partizanov. Svečanosti se je udeležilo veliko število ljudi. Nato je sledilo druženje z malico in toplim napitkom, gospa Petra pa nas je razveselila s svojimi dobrimi slaščicami. Čez nekaj časa smo se pohodniki zbrali, se fotografirali in se napotili po drugi poti nazaj v dolino. Pohoda se je udeležilo 71 pohodnikov.

Mentorica: Zdenka Krajnik

Skupno 135 obiskov, današnjih obiskov 1