V četrtek, 20. 12. 2018, smo se mladi planinci obeh šol v občini zopet odpravili na romantičen pohod z lučkami do konjušnice Črneče. Ob 16.00 uri smo se zbrali pred obnovljenim mostom v Dravogradu. Najprej nas je pozdravil predsednik planinskega društva Marjan Epšek in še posebej opozoril na varno hojo. Ob tej priložnosti smo vsi udeleženci dobili odsevne trakove za boljšo vidljivost. Najprej smo prečkali most in pot nadaljevali mimo avtobusne postaje do obnovljenega železniškega mosta preko Meže v smeri Črneč. Takrat smo si že prižgali naglavne lučke, baterije in svečke. Pot nas je vodila ob Dravi do Črneškega zaliva, kjer smo si lahko ogledali tudi ostanke bobrovih umetnin. Tam smo zavili desno na makadamsko cesto in se ob polju sprehodili do konjušnice. Lastnik nas je že pričakoval in nam prijazno predstavil konje in delo z njimi. Vstopili smo tudi v konjušnico in si ogledali, kje konji prespijo. Ker pa je prejšnjo noč tu prespal jelenček Rudolf, je otrokom in tudi odraslim pustil sladko presenečenje. V soju lučk smo se počasi odpravili nazaj proti Dravogradu in že kovali načrte, kam se bomo odpravili drugo leto na božično – novoletni pohod. Naslednji 4. tradicionalni zimski pohod bo v soboto, 26. 1. 2019, k Medvedu na Otiški Vrh. Vljudno vabljeni.

Mentorica: Zdenka Krajnik

Skupno 25 obiskov, današnjih obiskov 1