14. november je svetovni dan sladkorne bolezni. Letošnja tema svetovnega dneva je »Družina in sladkorna bolezen«, kajti vsaka družina lahko z zdravim načinom življenja prepreči nastanek te bolezni. Ta dan smo obeležili tudi na naši šoli, zato smo se v sredo, 14. 11. 2018, skupaj s člani Društva diabetikov Dravograd Polžki udeležili že tradicionalnega pohoda. Pohoda so se udeležili učenci 2. a in 2. b, učenci 4. razreda v okviru ure športa in učenci od 6. do 9. razreda, ki so tekmovali na šolskem tekmovanju v znanju o sladkorni bolezni. Pohod je potekal skozi naselje Šentjanž, po kolesarski poti mimo pizzerije Na postaji in nazaj proti OŠ, kjer nam je g. Ervin Pečnik povedal nekaj besed o sladkorni bolezni. Člani DDD Polžki so nas pogostili še z mandarinami. Veseli smo, da lahko s skupnim pohodom podpremo sladkorne bolnike.

 

Mateja Grilc

 

 

 

Skupno 29 obiskov, današnjih obiskov 1