V ponedeljek, 8. 10. 2018, smo se z učenci od 1. do 3. razreda udeležili izobraževalnega programa o prometu Kolesarčki.  Namen programa je, da učence preko igre poučimo, kako se vesti v prometnem okolju, tako da bodo postali bolj previdni in vestni udeleženci v prometu. Učenci so bili postavljeni v vlogo voznika štirikolesnika na nožni pogon in med vožnjo po poligonu doživljali dogodke kot jih opaža in zaznava  voznik v pravem prometu. Prav tako so bili postavljeni v vlogo pešca in se urili v pravilnem prečkanju prometnega cestišča. Učenci so ob koncu prejeli diplome o uspešno opravljenem izobraževalnem programu o prometu. S pogovorom o prometu smo nadaljevali še v učilnicah. Učenci so izdelovali prometne znake, ki jih morajo upoštevati kot pešci in vozila iz odpadne embalaže. Ta dan smo se res veliko naučili.

                                                                                                                       Mateja Grilc

 

Skupno 33 obiskov, današnjih obiskov 1