Že od leta 1992 je 10. oktober posvečen obeležitvi Svetovnega dneva duševnega zdravja. Svetovna zdravstvena organizacija duševno zdravje opredeljuje kot stanje dobrega počutja. Zato smo tudi na naši šoli tega dne dve uri namenili sproščanju in dobremu počutju. Obiskala nas je ga. Saška Omulec Vrhnjak, ki se ukvarja z jogo. Učencem od 6. do 9. razreda je jogo najprej na kratko predstavila. Sledil je praktičen prikaz sproščanja z različnimi vajami. Učence od 1. do 5. razreda pa je skozi jogo popeljala ob pripovedovanju zanimive pravljice. Tako učenci predmetne in razredne stopnje so z zanimanjem prisluhnili in radi sodelovali, saj je zanje bilo to nekaj novega. Ob koncu so bili zadovoljni in dobro razpoloženi, hkrati pa so na zanimiv način naredili nekaj za svoje telo.

Večkrat bi si morali vzeti čas za druženje s samim seboj ter se zavedati, da je skrb za dobro duševno zdravje ključna ne samo za posameznike, ampak za celotno družbo.

Vodja tima Zdrave šole Tatjana Čevnik

Skupno 27 obiskov, današnjih obiskov 1