V četrtek, 20. 9. 2018, je v Grajskem parku na Ravnah na Koroškem potekal regijski dogodek »Koroška v gibanju«, v okviru katerega smo obeležili 25. obletnico Slovenske mreže Zdravih šol. Naša šola je v to mrežo vključena že vrsto let, zato smo se odločili, da bomo na tej prireditvi aktivno sodelovali tudi mi. Prireditve so se udeležili učenci 8. razreda z mentorjema Blažem in Tatjano. Po prihodu na parkirišče so nas pričakali učenci – Peš bus z maskoto ter nas pospremili v park do prostora, ki nam je bil namenjen. Tu smo pripravili  in uredili svoje stojnice. Prireditev je otvoril župan občine Ravne na Koroškem. Na tej prireditvi so se naši učenci predstavili s kar tremi zanimivimi delavnicami in sicer:

  • predstavitev malih živali (kače, kuščarja, pajka) ter kako premagati strah pred njimi,
  • priprava različnih ekoloških semen v glini (črna kumina in sladki pelin) – »semenske bombice«,
  • izdelava jesenskih šopkov iz listov tulipanovca in javorja.

Učenke in učenci so se na te delavnice zelo dobro pripravili in pod njihovim mentorstvom so nastali zanimivi in lepi izdelki. Naše stojnice so bile zelo dobro obiskane s strani drugih šol, obiskalo pa jih je tudi veliko naključnih obiskovalcev. Še enkrat gre zahvala učenkam in učencem 8. razreda, saj so se zares potrudili in našo šolo odlično predstavili na tako pomembni prireditvi.

Vodja tima Zdrave šole Tatjana Čevnik

Skupno 18 obiskov, današnjih obiskov 1