Letos so se  šolska vrata prvič odprla za 21 vedoželjnih prvošolcev. V spremstvu staršev so v ponedeljek popoldan storili prve korake v svet šole. V šoli smo jih pričakali ravnateljica, policist, učiteljice Renata, Andreja in Tina ter nastopajoči učenci. Prvošolčki so najprej spremljali lutkovno predstavo dveh čebelic po imenu Lili in Bine, katerima sta glas posodili Anika in Lana. Čebelici sta povezovale tudi kulturni program, v katerem ni manjkalo vesele harmonike Tjaža, prečudovitega petja Žane in Tie ter plesnih korakov deklic 3. razreda. Ob koncu so prvošolčki zaplesali pod vodstvom plesne učiteljice Simone. Veselje jih je bilo opazovati, s kakšno vnemo so se vrteli po odru in medvedku šivali hlače. Vsem prisotnim sta spregovorila tudi gospa ravnateljica in gospod policist. Sledilo je sladko presenečenje – torta, na kateri so otroci iskali svoja imena. Po popoldanski pravljici, pogostitvi in fotografiranju se je prvi šolski dan zaključil. Otroci pa so domov odšli z veliki pričakovanju, kaj bo prinesel naslednji dan, ko bodo v šolo prišli s polnimi torbicami.

Renata Sešel

Skupno 135 obiskov, današnjih obiskov 1