Zebra je festival animiranega filma, ki bo potekal 27. 1. 2018 v Kulturnem domu Slovenj Gradec. Ekipa Zebra poleg filmskega festivala organizira tudi različne delavnice na temo animiranih filmov. Tokrat je izvedla delavnice na osnovni šoli Šentjanž za vse razrede. V sklopu delavnic so otroke seznanili z različnimi animiranimi filmi iz vsega sveta ter v skladu s prevladujočo filmsko tematiko izvedli različne socialne igre skozi katere so se otroci soočili in prepoznali družbeno aktualne teme. S pomočjo skupinske participacije so na ta način otroci sami prepoznali in izpostavili glavne komponente različnih družbenih vprašanj, hkrati pa so spoznali medij animiranega filma kot orodje prenašanja znanja v obliki zgodb.