“Tisti, ki berejo,

vidijo dvakrat dlje.”

(Meander)

 

V četrtek, 23. novembra, smo s sedmošolci v okviru nacionalnega projekta »Rastem s knjigo« obiskali Knjižnico Dravograd. Projekt organizira Ministrstvo za kulturo v sodelovanju z Javno agencijo za knjigo ter v sodelovanju s splošnimi knjižnicami in šolami.

S tem projektom bi radi mlade spodbudili, da bi več brali, oz. da bi brali leposlovna dela slovenskih ustvarjalcev.

Ob obisku splošne knjižnice sedmošolci vsako leto prejmejo izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo. Letos je bila to knjiga pisatelja Mihe Mazzinija: Zvezde vabijo. 

Na srečanju je knjižničarka sedmošolcem podrobneje predstavila omenjen projekt, povedala nekaj zanimivosti o avtorju podarjene knjige ter prebrala odlomek iz nje. Zatem so se lahko učenci preizkusili v iskanju podatkov o knjigah v sistemu Cobiss in na knjižnih policah poiskali željene knjige. Pred odhodom so se nekateri še včlanili v knjižnico. Očitno sta jih prepričala prijetno druženje v knjižnici in pa dobra založenost knjižnih polic.

Lilijana LADRA

 

 

 

Skupno 12 obiskov, današnjih obiskov 1