Tudi prvošolčki smo svetovni dan hrane, 16. oktober, obeležili na svoj način. Odločili smo se, da ta dan preživimo v družbi svojih »botrov« – devetošolcev. K nam smo povabili babico našega sošolca, gospo Mojco. Oblekli smo si vsak svoj predpasnik ter se odpravili v jedilnico. Tu nam je gospa Mojca zamesila testo za kruh iz ržene in pirine moke. Vsi smo pridno poslušali kaj je še potrebno dodati, da nastane dobro in zdravo testo za kruh. Pomembno je tudi, da testo dobro premesiš in ga nato pustiš vzhajati. Ko je  bilo testo pripravljeno, si je vsak sam oblikoval svojo »zdravo« žemljico ter jo dal na pripravljen pekač. Nato smo se razdelili v skupine in skupaj z devetošolci naredili različne namaze. Tudi pri tem smo pridno pomagali. Nastalo je kar nekaj raznovrstnih namazov. Sledil je še zaključni del, ki nam je bil najbolj všeč in sicer preizkušanje vsega kar smo sami pripravili. Naše žemljice so super uspele. Bile so mehke in hrustljave, zato jih je v hipu zmanjkalo. V gospodinjski učilnici smo si lahko ogledali različne pogrinjke za različne priložnosti. Na koncu smo se v lepem sončnem vremenu posladkali še s kostanji. Dan smo preživeli delavno, marsikaj smo se naučili in se najedli raznovrstnih dobrot. Želimo si še več tako zanimivih dni.

Učiteljice Tatjana, Mateja, Andreja

 

Skupno 19 obiskov, današnjih obiskov 1