V petek, 23. junija 2017, je v Dvorcu Bukovje potekala osrednja občinska proslava ob dnevu državnosti.

Med nastopajočimi so bile tudi tri učenke naše šole, in sicer Blažka Merc Praper, Ana Kreft in Gloria Petrej. Prijazno so se odzvale povabilu Javnega zavoda Dravit in omenjeno prireditev popestrile s predstavitvijo svojega literarnega prispevka o domovini, v katerem so razmišljale o odnosu do Slovenije in o tem, kakšna prihodnost jo čaka po njihovem mnenju. Prispevki so nastali v okviru literarnega natečaja Moja rodna domovina – Jaz in Slovenija čez 25 let, ki ga je v mesecu marcu razpisala OŠ Vič iz Ljubljane. Blažka je bila za omenjeni prispevek celo nagrajena.

Zbrani v dvorani so učenkam z zanimanjem prisluhnili, saj jih je presenetilo zrelo razmišljanje mladih ustvarjalk.

 

Lilijana Ladra

Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1