Letošnji svetovni dan zdravja, ki ga obeležujemo 7. aprila, je posvečen ozaveščanju o depresiji, ki je najpogostejši vzrok bolezni in invalidnosti po svetu.  Na naši šoli smo mu posvetili dva dogodka.

V četrtek, 6. aprila nas je obiskala dr. Lona Heber in nam predstavila humanitarno zdravstveno odpravo v Etiopijo, ki se je je l. 2010 udeležila kot zdravnica. Utrip življenja in zdravljenja, ki se bistveno razlikuje od našega, nam je prikazala z enourno predstavitvijo, z veseljem pa je odgovarjala tudi na vprašanja, ki so jih z začudenjem postavljali predvsem mlajši učenci.

V soboto, 8. aprila pa se je 12 učencev udeležilo Teka po mestnih poteh za zdravje in smeh v Slovenj Gradcu. Čeprav je glavni namen teka sodelovanje in druženje, so naši učenci dosegli tudi nekaj uspehov.

Kaja Razgoršek 6. mesto (3., 4. razred OŠ – ž 600 m)

Nik Gnamuš 1. mesto, Aljaž Balažič 2. mesto (3., 4. razred OŠ – m 600 m)

Tjaša Samec 5.mesto, Ema Barth 6. mesto (5., 6. razred OŠ – ž 600 m)
Blaž Ošlak 3. mesto  (5., 6. razred OŠ – m 600 )

Jasmina Pokeržnik 6. mesto (7., 8., 9. razred OŠ – ž 800 m)

Tekli so še Jaka Kosaber, Ažbe Vrhovnik in Žan Razgoršek iz 1. razreda, Zarja Breznik iz 2. razreda in Nik Vidrih iz. 3. razreda.

Vsem tekmovalcem čestitamo za sodelovanje in uspehe.

Povezava do biltena:

Domov

Mentorica Zdrave šole Marinka Mori

Skupno 134 obiskov, današnjih obiskov 1