“V ponedeljek, 14. novembra, je svetovni dan sladkorne bolezni. Ta bolezen je v porastu tako v Sloveniji kot svetu. Še posebej narašča število prebivalcev s sladkorno boleznijo tipa 2, kar je večinoma povezano s staranjem prebivalstva in neugodnimi spremembami v življenjskem slogu, zaradi česar naraščajoči trend pričakujemo tudi v prihodnje. ” (vir:http://www.nijz.si/sl/svetovni-dan-sladkorne-bolezni-2016-sladkorna-bolezen-na-oceh)

Tradicionalni pohod ob svetovnem dnevu diabetesa smo izvedli tudi letos. V ponedeljek, 14. novembra smo se pred šolo zbrali predstavniki Zdrave šole, tekmovalci v znanju o sl. bolezni, učenci 2.r., dekleta iz 9. razreda ter člani društva diabetikov Polžki iz Dravograda. V uvodu nas je nagovoril predsednik društva dr. Ervin Pečnik, nato pa smo se odpravili na krajši pohod v okolico šole. Po vrnitvi pred šolo so nas člani društva pogostili z jabolki in mandarinami ter obljubili, da se naslednje leto zopet vidimo.

Mentorica Marinka Mori