V sredo, 12. oktobra 2016, smo imeli na naši šoli za vse učence od 1. do 9. razreda kulturni dan. V Domu borcev smo si ogledali šolsko produkcijo muzikala ‘Cvetje v jeseni’ v izvedbi učencev OŠ Podgorje pri Slovenj Gradcu pod mentorstvom učiteljice Danijele Ledinek.

Izvirni slovenski muzikal Cvetje v jeseni je nastal po Tavčarjevi povesti z istim naslovom, ki opeva nežno in globoko ljubezen med Meto in Janezom. Izvršni producent te originalne izvedbe, Gorazd Slak, je dovolil tudi šolsko izvedbo muzikala, ki so ga podgorski učenci na odru prvič predstavili letos spomladi.

Muzikal je traja dobri dve uri z vmesnim 5-minutnim odmorom med 1. in 2. dejanjem, ko smo prisotni v dvorani že lahko strnili prve vtise. Mladi igralci so nas navdušili z izjemno igro, plesom in petjem. Svoje pa so dodala tudi avtentična oblačila tistega časa in stari kmečki rekviziti, ki so popestrili dovršeno izdelano sceno.

Na koncu so nastopajoči, ki so se na odru izkazali kot pravi profesionalci, poželi bučen aplavz.

Lilijana Ladra

 

 

Skupno 24 obiskov, današnjih obiskov 1