V nedeljo, 13. septembra 2015, je potekalo 12. državno tekmovanje elastomobilov za šolsko leto 2014/15.
Po dveh vožnjah navzgor po Kongresnem trgu v Ljubljani so bili zmagovalci vsi, ki so prišli na tekmovanje. Učenca 8. r OŠ Šentjanž pri Dravogradu JAN ZAJAMŠEK in njegov pomočnik MAJ KREFT sta pod mentorskim vodstvom Ernesta Kneza dosegli 2. mesto v skupini »zviteži«.
Poleg nagrade, ki sta jo tekmovalca že prejela, je prejela nagrado tudi naša šola. Nagrada je prost vstop za eno skupino 47 učenk in učencev, ter ogled dogodivščine pri obisku Hiše eksperimentov v Ljubljani. Nagrado bomo seveda z veseljem izkoristili.

Najboljše rezultate in s tem nagrade pa so osvojili:

Raztegnjenci:
1. mesto: BOLT (OŠ Dravograd)
2. mesto: OVEN (OŠ Sava Kladnika Sevnica)
3. mesto: BOMO ŽE (OŠ Frana Kocbeka Gornji Grad)

Zviteži:
1. mesto: SHARK (OŠ Miška Kranjca Velika Polana)
2. mesto: ČUBI (OŠ Šentjanž pri Dravogradu)
3. mesto: PRVI UDAREC (OŠ Ivana Cankarja Ljubljana)

Janu in Maju za ta izvrsten dosežek čestitamo!

Ernest Knez

Skupno 19 obiskov, današnjih obiskov 1