V četrtek, 23. 4. 2015, so imeli učenci 5. razreda naravoslovni dan Dan zemlje – zbiranje odpadnega papirja. Zjutraj smo se zbrali v šoli, kjer smo se pogovorili o zbiranju odpadnih surovin in o recikliranju. Po malici smo se razdelili v skupine. Vsaka skupina je imela samokolnico in po vasi zbirala odpadni papir, ki so ga nam pripravili vaščani pred vrata. Učenci so bili zelo pridni in z veseljem vozili papir v kontejner. Tudi nekateri starši so priskočili na pomoč in z avtom pripeljali papir. Akcija je bila zelo uspešna, saj smo morali naročiti dodaten kontejner. Denar, ki ga bodo zaslužili, bo namenjen za letno šolo v naravi. S tem bodo tudi sami prispevali k znižanju stroškov. Učence, delavce šole in vaščane, pa prosimo, da še naprej zbirajo odpadni papir in nam ga pripeljejo, saj bo kontejner ves čas stal za šolo. Hvala!

                                                                 Razredničarka: Zdenka Krajnik

 

Skupno 12 obiskov, današnjih obiskov 1