Letos mineva 55 let, odkar sta pisatelj Leopold Suhodolčan in profesor Stanko Kotnik na Koroškem osnovala bralno značko.

Zato ni naključje, da so se zlati bralci vseh osnovnih šol na Koroškem zbrali ravno na Prevaljah – rojstnem kraju bralne značke, kjer je v petek, 24. 4. 2015, potekala zaključna prireditev 55. sezone BZ.

Prireditev je potekala pod okriljem OŠ Franja Goloba Prevalje, ki je pripravila kratek kulturni program. Osrednji gost je bil priznan slovenski pisatelj Tone Partljič, ki je s svojim duhovitim nastopom nasmejal prisotne v dvorani in jim položil na srce, naj ostanejo zvesti knjigi in branju.

Z naše šole se je prireditve udeležilo 6 zlatih bralcev – učencev, ki so osvojili bralno značko vseh devet let šolanja. To so bili: Julija Štumberger, Žana Prasnic, Aljaž Sešel, Ana Hribernik, Ana Vetrih in Žiga Kreft. Prejeli so priponko ‘zlati bralec’ in knjižno nagrado – monografijo koroškega umetnika Franja Goloba.

Iskrene čestitke našim zlatim bralcem!

Mentorica BZ Lilijana Ladra

Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1