V četrtek, 9. 4. 2015, je bila na OŠ Muta regijska prireditev ob zaključku natečaja Naravne in druge nesreče – Ogenj ni igrača, ki ga je razpisalo Ministrstvo za obrambo RS, Uprava RS za zaščito in reševanje – Izpostava Slovenj Gradec. Namen natečaja je bil, da bi se otroci vrtcev in šol na Koroškem podrobneje seznanili z ognjem in nesrečami, ki jih lahko povzroči.

Prireditve se je udeležilo tudi 21 učencev naše šole, ki so s svojimi likovnimi in literarnimi prispevki sodelovali na tem natečaju. Nagrajenci so bili:

* Nagrado za likovni prispevek je prejel Nace Hranjec.

* Nagrade za literarni prispevek so prejeli naslednji učenci:

 • Zoja Gnamuš
 • Blaž Ošlak
 • Aša Slemnik
 • Anika Sešel
 • 2. razred (Špela Konečnik, Lana Kotnik, Jaka Ocepek, Eva Paradiž, Cristoph Pöpper, Nastja Proje, Zoja Sedeljašk, Nika Smolinger, Tjaš Zec)
 • Žak Šuler
 • Lana Krajnc
 • Anže Paradiž
 • Urban Jordan
 • Petra Knez
 • Žana Prasnic
 • Luka Hranjec

Priznanja in praktične nagrade sta nagrajenim učencem slavnostno podelila g. Alan Matijevič, vodja Izpostave za zaščito in reševanje Slovenj Gradec, in ga. Nada Jeseničnik Krajnc, svetovalka Izpostave za zaščito in reševanje Slovenj Gradec.

Podelitev so z ubranim petjem popestrili člani mladinskega pevskega zbora OŠ Muta. Po podelitvi je sledila pogostitev, zatem pa so si nagrajenci lahko ogledali gasilski vozili PGD Muta.

Čestitamo nagrajencem!

Lilijana Ladra

Skupno 188 obiskov, današnjih obiskov 1