Šestošolci smo se v torek, 17. 3. 2015, odpravili na Roglo, kjer smo imeli zimsko šolo v naravi. Vsi smo že nestrpno čakali, da bo napočil čas odhoda. Ob 8.00 smo se zbrali pred šolo z goro prtljage, ki smo jo komajda spravili v avtobus. Poslovili smo se od staršev, ki so nam dajali še zadnje napotke, in se odpeljali novim dogodivščinam naproti.

Ob prihodu na Roglo smo se namestili v sobe v hotelu Brinje. Že v šoli smo se razdelili v skupine in si nadeli razpoznavna imena, ki jih je učiteljica prilepila na vrata sob. Bili smo navdušeni nad razkošjem, ki smo ga bili deležni.

Že prvi dan smo takoj po kosilu odšli na smučišče, kjer so nas vaditelji smučanja po opravljeni preizkušnji razporedili v tri skupine. Prvo skupino – začetnike – je vodila učiteljica Mateja, drugo skupino učitelj Pavli, ‘najboljše’ smučarje pa učitelj Boris.

Urnik v teh petih dneh, kolikor je trajala zimska šola v naravi, je bil zelo natrpan. Vsak dan smo takoj po zajtrku imeli 4 ure dopoldanskega smučanja, po kosilu pa še 2 uri popoldanskega smučanja. Temu sta sledili 2 uri pouka, nato pa so bile na vrsti razne večerne aktivnosti, in sicer večerni pohod, športne igre v telovadnici, plavanje, adrenalinsko sankanje in obisk diskoteke. Za počitek skorajda ni bilo časa, tako tudi ne za domotožje.

Seveda ne smemo pozabiti omeniti odlične hrane, s katero so nas vsak dan sproti razvajale prijazne kuharice, in pa lepega sončnega vremena, zaradi katerega je bilo naše bivanje še prijetnejše.

Pet dni je minilo, kot bi mignil, in že je bila tu sobota, ko smo morali pripraviti prtljago. Kar neradi smo šli domov, saj smo na Rogli zares uživali. Po drugi strani pa smo se veselili snidenja s starši, ki so nas že nestrpno čakali pred šolo.

Zimska šola v naravi nam bo zaradi vsega zgoraj zapisanega zagotovo ostala v nepozabnem  spominu.

Za šestošolce zapisala

razredničarka Lilijana Ladra