V ponedeljek, 16. 3. 2015, je na šoli potekal OTROŠKI ŠOLSKI PARLAMENT. Učenci od 1. do 9. razreda so predstavili, kaj so delali in ustvarjali na temo letošnjega parlamenta, ki je bila IZOBRAŽEVANJE IN POKLICNA ORIENTACIJA. Tema je dokaj aktualna, zato so lahko bili učenci ustvarjalni. Na obisk so povabili  ljudi z zanimivimi, a manj znanimi poklici in poklepetali z njimi. Predstavljali so dobre in slabe strani različnih poklicev. Vsem učencem se zdi pomembno,  da sledijo svojim sanjam in željam. Svoje delo morajo imeti radi in nadgrajevati svoje znanje, saj znanja ni nikoli preveč.  Skupna ugotovitev je bila, da izberejo poklic, ki jim bo prinesel zadovoljstvo, saj so takrat lahko uspešni in zmožni narediti največ.

Delegati se bodo udeležili še regijskega parlamenta na Ravnah.

Mentorica Otroškega parlamenta Milena Jamer

Skupno 5 obiskov, današnjih obiskov 1