V mesecu januarju smo na šolo dobili povabilo k sodelovanju na nagradnem natečaju z naslovom »Pomen domoljubja med mladimi«, ki ga je razpisalo Koroško domoljubno društvo Franjo Malgaj z Raven na Koroškem.

Namen natečaja je bil, da bi mladi razmišljali o domoljubju, državljanstvu, o pomenu samostojnosti in neodvisnosti Slovenije, o spoštovanju in razumevanju narodne identitete … Pri tem so lahko izpostavili tudi vlogo pomembnih slovenskih ‘junakov’, kot sta npr. Franjo Malgaj in Rudolf Maister, ki so pripomogli k oblikovanju svobodne države.

Na natečaj smo poslali literarni prispevek učenca Aljaža Sešla, ki je bil tudi nagrajen. Aljaž je  za svoj izdelek prejel praktično nagrado, njegov spis pa je bil razstavljen na panojih v prostorih Občine Ravne na Koroškem in objavljen v časopisu KDD Franjo Malgaj.

Aljažu čestitamo tudi mi.

Lilijana Ladra

Skupno 29 obiskov, današnjih obiskov 1