Javna agencija za knjigo Republike Slovenije letos že devetič izvaja nacionalni projekt “Rastem s knjigo”, namen katerega je vsakemu sedmošolcu v Sloveniji približati izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo. Letos je bila v ta namen izbrana knjiga slovenskega pisatelja Slavka PreglaOdprava zelenega zmaja” z ilustracijami Marjana Mančka.

V okviru tega projekta so sedmošolci OŠ Šentjanž pri Dravogradu v sredo, 22. 10. 2014, obiskali Knjižnico Dravograd. Tam so jim knjižničarke podrobneje predstavile omenjeni projekt, življenje in delo pisatelja Slavka Pregla in seveda knjigo Odprava zelenega zmaja. Spoznali so tudi, v čem se splošna knjižnica razlikuje od šolske in izvedeli nekaj osnovnih navodil za brskanje po vzajemnem bibliografskem sistemu COBISS.

Na koncu so učenci rešili še kviz o slišanem in izžrebali srečnega nagrajenca, ki je prejel sladko nagrado.

Nekateri med njimi so se tudi včlanili in si že izposodili prvo knjigo. Zagotovo pa vsi nestrpno čakajo, da bodo spoznali dogodivščine junakov iz prejete knjige Odprava zelenega zmaja.

 

Lilijana Ladra

Skupno 15 obiskov, današnjih obiskov 1