NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA

Spoštovani starši

Nacionalno preverjanje znanja (NPZ) je opredeljeno v 64. členu Zakona o osnovni šoli in je  v tem šolskem letu obvezno za učence 6. in 9. razreda. Preverjajo se standardi znanja, določeni z učnim načrtom in sicer v 6. razredu iz slovenščine, matematike in angleščine, v 9. razredu pa iz slovenščine, matematike in tretjega predmeta, ki ga določi minister. Pri nas je to letos glasbena umetnost. NPZ se zvaja  po rokovniku, ki ga pripravi Državni izpitni center (RIC) in se pričenja v mesecu maju. 

Sporočamo Vam, da so za šolsko leto 2013/2014 na Državnem izpitnem centru prvič pripravili publikacijo »Informacije za učence in starše 2013/2014« le v elektronski obliki.
Publikacija je namenjena učencem 6. in 9. razreda ter njihovim staršem in je dostopna na spletni strani Državnega izpitnega centra (http://www.ric.si/preverjanje_znanja/splosne_informacije/).

 

Prosimo, da si informacije skupaj z otrokom preberete.


Hvala in lep pozdrav.

                                                                             Ravnateljica

                                                                             Dragica Jurjec

Skupno 13 obiskov, današnjih obiskov 1