TEHNIŠKI DAN V DEŽELI KOZOLCEV


25. septembra je bil 5. razred povabljen v Šentrupert na Dolenjskem, kjer smo izvedli prvi tehniški dan.

V Deželi kozolcev so nas pričakali s sveže pečenim kruhom, čajem in domačim bezgovim sokom. Ko smo se okrepčali, nas je kustosinja etnologinja popeljala po Deželi kozolcev, kjer smo si ogledali devetnajst  različnih sušilnih naprav od preprostih sušil do razvojno bogatih oblik dvojnih kozolcev – toplarjev.  Nato je sledil ogled starega orodja in opreme iz lesa na Veseli Gori. Del poti smo prehodili, zato nam je po povratku zelo teknila mineštra, ki so nam jo pripravili v bližnji gostilni. Sledilo je predavanje o lesu, katerega je obogatila  arhitektka Barbara Viki Šubic iz Centra arhitekture Slovenije. Učenci so se najbolj razveselili delavnice pod kozolcem, kjer so lahko ustvarjali iz lesa. Nastali so zelo domiselni izdelki, katere smo tudi razstavili in se na koncu še vsi skupaj fotografirali. Za spomin so učencem poklonili tudi majice Dežele kozolcev.

Preživeli smo zanimiv dan s prijaznimi ljudmi in se polni vtisov vrnili domov.

Fotografije:

Zdenka Krajnik

Skupno 13 obiskov, današnjih obiskov 1