PIKINE DELAVNICE

Učenci od  1. do 4. razreda smo v ponedeljek, 23. septembra, obiskali Piko Nogavičko na že štiriindvajsetem Pikinem festivalu v  Velenju.  Ob prihodu nas je pričakala Pikina pomočnica, ki nas je  pospremila v delavnice in nas vodila po Pikinem mestu. Z zanimanjem smo si ogledali Pikino vilo Čira Čara in ugotovili, da pospravljanje ni ravno njena vrlina. Uspešno smo premagali skrivnostne poti Pikinega labirinta in se podali v zanimive delavnice. Naredili smo vrsto raznovrstnih izdelkov, ki smo jih kasneje v šoli tudi razstavili.

Imeli smo se zelo lepo in se ob tem zabavali. V šolo smo se vrnili razigrani, polni vtisov,  pikastih ličk in z željo, da Piko drugo leto spet obiščemo.

Nekaj učencev smo vprašali, kaj jim je bilo na Pikinem festivalu najbolj všeč:

Všeč mi je bilo v Pikinih delavnicah. Naredil sem veliko izdelkov.  (Gašper Knez)

Zelo zanimivo je bilo v Pikinem labirintu. (Tjaša Ažnik)

Izdelal sem si karte – Črnega Petra. ( Ilija Jovanov)

Fotografije:

Andreja Krotmajer

 

Skupno 24 obiskov, današnjih obiskov 1