REGIJSKI PARLAMENT

V četrtek, 28. 3. 2013, je na Ravnah potekal 23. regijski parlament na temo ODRAŠČANJE. Udeležile so se ga tudi učenke naše šole. Katja, Nina, Ana in Neva so predstavile delo šolskega parlamenta. Učenci prve triade so razmišljali o tem, da je njihovo življenje še brezskrbno. Radi so majhni, ker sta z njimi očka in mamica, ki zanje naredita vse. Nekateri sploh ne želijo odrasti, saj že vidijo težave, ki jih imajo njihovi starši. Učenci druge triade so igrali prizore in primerjali odraščanje nekoč in danes. V tem obdobju se soočajo z različnimi preizkušnjami. Ugotovili so, da je pomembno, da se ne primerjamo med seboj, ampak se sprejmemo takega kot smo. Učenci tretje triade se v odraščanju soočajo z drugačnimi težavami kot mlajši sovrstniki. Zelo so obremenjeni s svojim videzom. Njihovo notranje življenje je bogato in raznoliko, saj razmišljajo o mnogih življenjskih skrivnostih. Vedo pa, da jim v odraščanju življenje nalaga tudi dolžnosti, ki pa se jim nekateri radi izognejo.

Učenke so projekt šole predstavile na koledarju ODRAŠČANJE 2013, ki je bil ideja osmošolcev.

Fotografije:

                                                                                                                                                       Mentorica Milena Jamer

Skupno 5 obiskov, današnjih obiskov 1