11

 

Učenci naše šole so se, 26.3.2013, udeležili že 27. državnega festivala Turizmu pomaga lastna glava, ki je letos potekal pod naslovom Potuj z jezikom. Učenci so predstavili star koroški običaj, steljerajo, s poudarkom na njenih kulinaričnih značilnostih.

Katja Temnikar, Lea Štumpfl, Ana Hribernik, Karin Kristan, Žiga Kreft, Aljaž Sešel, Urška Doler, Nina Založnik in Nika Krajcer so s svojo pristnostjo, duhovitostjo in sproščenostjo navdušili tako obiskovalce kot tudi strokovno žirijo, saj je slednja projekt ocenila z več kot odlično.

V vseh treh ocenjevalnih kategorijah so učenci poželi velik uspeh. Prejeli so:

  • ZLATO PRIZNANJE ZA NAJBOLJŠO NALOGO
  • ZLATO PRIZNANJE ZA NAJBOLJŠO PREDSTAVITEV in
  • ZLATO PRIZNANJE ZA NAJBOLJŠO STOJNICO.

Prepričani smo, da bo naslov  Na š|ti šintariji doro j|š in or|ng gavdašv, 23. aprila 2013, v Mariboru še enkrat vzbujal domišljijo, da bodo obiskovalci še enkrat razvajali svoje brbončice in da se bo o Šentjanžu še enkrat veliko govorilo.


Vsem sodelujočim učencem in učiteljem, ki so pri projektu sodelovali, se iskreno zahvaljujem in jim hkrati čestitam za uspeh.


Mentorica Urška Prevalnik

 

 

Fotografije:

Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1