UŠIVI PEPI

 

Radi pleševa, zato sva se prijavili k folklorni skupini. Skupaj z vsemi najinimi sošolkami in sošolci sva pridno vadili plese. Te plese, ki  smo se jih učili, smo uporabili v našem spletu, ki se imenuje Ušivi Pepi.

Ko smo ga že dobro znali, smo nastopali v Domu borcev Šentjanž  na prireditvi za mame. Naša učiteljica folklore, Zdenka Krajnik, nas je po predstavi  pohvalila. Potem smo še pridno vadili in šli na območno srečanje otroških folklornih skupin v Žerjav. Tam smo se zelo dobro odrezali in se zato uvrstili na regijsko srečanje otroških folklornih skupin Zahodne Štajerske in Koroške. Srečanje je bilo to šolsko leto v Mežici. Oblečeni smo bili v folklorne obleke, ki so narejene po fotografiji šentjanških učencev iz leta 1912. Obleke so zelo lepe in z veseljem jih oblečemo. Pri spletanju kitk nam pomagajo mamice in babice.

Naš splet Ušivi Pepi gledalce zelo navduši, nasmeji in zato nas vedno  nagradijo z velikim aplavzom.

Veseli sva, da lahko pleševa pri folklori, in se veseliva  še prihodnjih nastopov. Zahvaljujeva  se učiteljici, da je z nami potrpela in nas veliko naučila.

 Fotografije:

 

Zala Goričan in Tjaša Mumel,  5. razred
Skupno 6 obiskov, današnjih obiskov 1