• JoomlaWorks Simple Image Rotator
Prva stran
Nudenje učne pomoči za osnovnošolske predmete - MCD PDF natisni E-pošta
Sreda, 16 April 2014 13:08

Nudenje učne pomoči za osnovnošolske predmete

Društvo Mladinski center Dravograd

Več ...

Zlati bralci v SLG Celje PDF natisni E-pošta
Torek, 15 April 2014 09:55

ZLATI BRALCI V SLG CELJE

V ponedeljek, 14. aprila 2014, so si zlati bralci OŠ Šentjanž pri Dravogradu in OŠ Neznanih talcev Dravograd v Slovenskem ljudskem gledališču Celje ogledali predstavo »Jaz, Batman« v režiji Vinka Möderndorferja in izvedbi Prešernovega gledališča Kranj.

• Zlati bralci so učenci, ki so vseh devet let pridno brali in osvojili bralno značko. Na naši šoli je v tem šolskem letu 9 takih učencev (Karmen Širnik, Maja Oblak, Helena Berlič, Kaja Kotnik, Ana Poročnik, Nika Širnik, Neja Kotnik, Nika Merčnik, Alen Uršnik).

Predstava »Jaz, Batman« na humoren način predstavi problem, s katerim se srečujejo tako rekoč vsi mladi; predstavlja namreč brezumno nasilje med najstniškimi vrstniki. Hkrati pa opozarja tudi na nemoč celotne družbe pri reševanju tega problema.

Po predstavi je igralec celjskega gledališča Rastko Krošl zlatim bralcem podelil priznanja za zvestobo branju in bralni znački.

Zatem so učenci v uri gledališke vzgoje spoznali, kako nastane gledališka predstava, saj kot gledalci v dvorani večkrat pozabimo na tiste, ki sodelujejo pri nastajanju predstave, pa jih potem na odru ne vidimo.

Učenci so bili nad predstavo navdušeni, hkrati pa tudi 'zaskrbljeni', saj so tudi oni začutili resnost tega družbenega problema.

Zapisala Lilijana Ladra

BREZPLAČNI PREVOZI - OBVESTILO PDF natisni E-pošta
Ponedeljek, 14 April 2014 10:09

BREZPLAČNI PREVOZI  - OBVESTILO

Spoštovani starši!

Osnovna šola v skladu s predpisi Občini Dravograd vsako leto posreduje predlog organizacije šolskih prevozov in seznam upravičenih učencev vozačev po posameznih relacijah.

Za pripravo predloga relacij, točnih in prilagodljivih voznih redov za šolsko leto 2014/2015, vas prosimo za sodelovanje. Prosimo, da preberete obvestilo v prilogi in če ste upravičeni do brezplačnega prevoza, oddate vlogo v tajništvo OŠ Šentjanž pri Dravogradu do 17. aprila 2014.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav.

Dragica Jurjec

Priloge:

1.       OBVESTILO STARŠEM, KI SO OPRAVIČENI DO  BREZPLAČNEGA ŠOLSKEGA PREVOZA

2.       VLOGA ZA UČENCE 1. RAZREDA

NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA PDF natisni E-pošta
Nedelja, 13 April 2014 11:32

NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA

Spoštovani starši

Nacionalno preverjanje znanja (NPZ) je opredeljeno v 64. členu Zakona o osnovni šoli in je  v tem šolskem letu obvezno za učence 6. in 9. razreda. Preverjajo se standardi znanja, določeni z učnim načrtom in sicer v 6. razredu iz slovenščine, matematike in angleščine, v 9. razredu pa iz slovenščine, matematike in tretjega predmeta, ki ga določi minister. Pri nas je to letos glasbena umetnost. NPZ se zvaja  po rokovniku, ki ga pripravi Državni izpitni center (RIC) in se pričenja v mesecu maju.

Sporočamo Vam, da so za šolsko leto 2013/2014 na Državnem izpitnem centru prvič pripravili publikacijo »Informacije za učence in starše 2013/2014« le v elektronski obliki.
Publikacija je namenjena učencem 6. in 9. razreda ter njihovim staršem in je dostopna na spletni strani Državnega izpitnega centra (http://www.ric.si/preverjanje_znanja/splosne_informacije/).

Prosimo, da si informacije skupaj z otrokom preberete.

Hvala in lep pozdrav.

Dragica Jurjec

Sodevanje na državnem parlamentu PDF natisni E-pošta
Sobota, 12 April 2014 08:45
DRŽAVNI PARLAMENT

V ponedeljek, 7. 4. 2014, je v zgradbi slovenskega parlamenta v Ljubljani potekal 24. OTROŠKI PARLAMENT. Letošnja tema razprave je bila RAZMERE V DRUŽBI. Udeležila se ga je tudi učenka naše šole Ana Hribernik. Sodelovala je v delavnicah, kjer so mladi parlamentarci razpravljali, kako oni vidijo današnje razmere v družbi. Pridružilo se jim je tudi nekaj naših politikov, med katerimi sta bila predsednik Borut Pahor in premierka Alenka Bratušek. Slednji so učenci predlagali nekaj rešitev za izhod iz krize.
                                                                      Mentorica ŠS in Otroškega parlamenta

<< Začetek < Prejšnja 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Naslednja > Konec >>