Prebudili smo se v sončno ponedeljkovo jutro, dan našega odhoda v letno šolo v naravi, v Ankaran.

Zaradi vznemirjenosti nekoliko neprespani, pa vendar dobre volje smo se odpeljali proti naši prvi postojanki, Postojnski jami. Tam smo si ogledali značilnosti kraškega sveta in se iz oči v oči srečali s človeško ribico.

Po kosilu nas je pot vodila naprej do slovenske obale, bolj natančno v Ankaran. Tam smo se nastanili v prelepe sobe, nakar je končno napočil čas, da preverimo ali je morje še vedno slano. Najprej je bila na sporedu delitev v skupine in obnavljanje ter nadgrajevanje tehnike plavanja v bazenu. Seveda pa smo se odpravili tudi v morje. Voda je bila še vedno slana in prijetno topla, ravno pravšnja za razne vragolije.

Po večerji smo se odpravili na krajši sprehod po Ankaranu. Zvečer pa smo se odpravili na plažo. Tam smo se spoznali s potapljanjem z jeklenko, si ogledali opremo in jo nekateri tudi preizkusili.

Za konec pa smo skočili še v morje in uživali v nočnem kopanju.

Dan je bil dolg in pester, posledično pa smo bili tudi mi kar malce utrujeni, zato smo zvečer sladko zaspali.

Več utrinkov današnjega dneva si lahko ogledate v filmčku na spodnji povezavi.

Skupno 234 obiskov, današnjih obiskov 1