V četrtek, 16.6.2022, smo se prvošolci odpravili na Košenjak, kjer smo preživeli dva dni. Že takoj po vselitvi smo se odpravili s polnimi nahrbtniki dobrot na planinski pohod na vrh. Z nami je šla planinska vodnica Mateja Petek. Na vrhu smo si prislužili pravo planinsko malico. Po kosilu smo obiskali lovsko kočo, kjer nam je prijazen lovec predstavil njihovo delo. Čez hribe se je prikradla kratkotrajna nevihta. Čas smo izkoristili za ustvarjanje planinskih pravljic, ki smo si jih pripovedovali ob kulturnem večeru. Sledil je lov na skriti zaklad. Najprej je bilo potrebno narisati zemljevid, nato pa zaklad po načrtu poiskati. Vsem skupinam je zaklad uspelo najti. Sledile so priprave na pižama party. Zadnje atome energije smo porabili za ples in petje. Zaspali smo kot bi trenil.

Po zgodnjem jutru, jutranji telovadbi in zajtrku smo pričakovali prvi obisk. Obiskal sta nas policista s psom slednikom in pokazala veščine psa. Imeli smo naravoslovni dan, pri katerem smo raziskovali rože na travniku. Končno je prispela težko pričakovana gorska reševalna, ki je samo za nas pripravila zipline, po katerem smo se lahko vsi spustili. Za konec smo bili še likovno ustvarjalni z ustvarjanju slik iz naravnega materiala. Tabor smo zaključili utrujeni in polni novih izkušenj.

Na povezavi si lahko ogledate utrinke tabora.

Renata in Andreja

Skupno 35 obiskov, današnjih obiskov 1