V četrtek, 5. 5. 2022, so imeli učenci 5. a in b razreda ekskurzijo v Slovenj Gradec. Ogledali so si značilnosti srednjeveškega mesta, mestno jedro, konja, cerkvi sv. Elizabete in sv. Duha, ostanke obzidja … V Koroškem pokrajinskem muzeju so si ogledali različne zbirke: Sokličevo zbirko, zbirko Franca Ksaverja Meška, zbirko Rimljanov, afriško zbirko in ponovili učni sklop Zgodovinski razvoj pri predmetu DRU.

Na koncu so se podali do znamenite cerkvice sv. Jurija na Legnu. Obuli so copate in vstopili v temno cerkev. Ko so se prižgale luči, so bili učenci presenečeni, saj je bilo pod njihovimi nogami steklo, pod katerim so si lahko ogledali ostanke grobov. Po izčrpni predstavitvi so si ogledali tudi makete, ki so prikazovale različne faze razširitve obstoječe cerkvice. Zanimive so jim bile predvsem najdbe pridatkov, ki so jih našli v grobovih.

Ta dan je bil učencem res nekaj posebnega, ker jih zelo zanima življenje v preteklosti.

Zapisali: Kristina Prikeržnik Vrhovnik in Zdenka Krajnik

 

 

Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1