V soboto, 23. 4. 2022, smo petošolci ob Dnevu zemlje izvedli naravoslovni dan: Zbiranje odpadnega papirja. Zjutraj smo se naprej pogovorili, zakaj sodelujemo v zbiralnih akcijah, kaj vse lahko zbiramo in kaj pridobivamo iz odpadnih snovi. Nato smo se razdelili v pet skupin in odšli po vasi, kjer smo pridno pobirali papir od hiše do hiše. Nekaj staršev in znancev je papir pripeljalo kar z avtomobili, tako da smo kontejner, ki stoji za šolo, dobro napolnili.

Zbiralna akcija odpadnega papirja bo trajala še vse do 13. 6. 2022. Če imate odpadni papir še doma, ga prosim dostavite v kontejner. Papir naj bo zvezan ali v kartonskih škatlah.

Denar, ki ga bomo zaslužili, bomo porabili za letno šolo v naravi.

Hvala vsem za pomoč.

Petošolci z razredničarkama